PRODUKCJA KOMPOZYTÓW

Loop Composites

Doświadczenie

Wytwarzane przez nas ramy rowerowe, to odpowiedź na najwyższe wymagania stawiane przez atletów: połączenie niskiej wagi, wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Nasza firma zdobyła ogromne doświadczenie na polu wytwarzania elementów karbonowych, realizując produkty o wyjątkowych parametrach użytkowych, głównie dla szeroko rozumianej branży sportowej, a w szczególności kolarstwa ekstremalnego.

Stosowane materiały

Kompozyt węglowy

Powszechnie wykorzystywany w sporcie wyczynowym; bolidach FORMUŁY 1, kolarstwie, etc.

Kompozyt węglowy – carbon – stosowany w astronautyce, lotnictwie i technologiach wojskowych, stopniowo przeniknął do komercyjnego zastosowania w wielu dziedzinach przemysłu, w których od materiału oczekuje się wyjątkowej wytrzymałości i ultraniskiej wagi. Wytwarzany jest w wielu specyfikacjach i wariantach, również przez połączenie z innymi materiałami. Pozwala uzyskiwać konkretne właściwości z zachowaniem doskonałej proporcji oczekiwanych parametrów.

CARBON

Używamy materiałów ekologicznych - bazalt

MATERIAŁY EKO

EKOLOGIA

Ekologiczne materiały
do produkcji kompozytów

Rosnące degradacja środowiska naturalnego, rozwija w skali globalnej potrzebę stosowania materiałów, które pomagają chronić planetę zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Przemysł sam w sobie, jak i odpowiedzialne agencje rządowe, promują stosowanie materiałów przyjaznych naturze, sprzyjając rosnącym na tym tle potrzebom klientów. Ostatecznym dowodem na wzrost sektora materiałów „eco-friendly”, jest wysyp marek i produktów oferujących wyroby opracowane zgodnie z tą ideą.

LOOP COMPOSITES w swoich rozwiązaniach również sięga po materiały alternatywne takie jak: Basalt fibers, Flex fibers, Eco resins.

Basalt fibers

materiały do produkcji kompozytów

Basalt fibers – Bazalt jest skałą pochodzenia wulkanicznego. Tworzone z niej włókna cechuje wysoka wytrzymałosć, zbliżona do zaawansowanych włókien szklanych. W procesie produkcji tkaniny bazaltowej, w przeciwieństwie do szklanej, nie jest konieczne stosowanie wielu modulatorów – dodatkowych substancji chemicznych – umożliwiających wyciągnięcie i obróbkę włókna . Oznacza to, że po utylizacji kompozytu, otrzymujemy ponownie całkowicie naturalny materiał. Bazalt w postaci tkanin dla LOOP COMPOSITES wytwarzany jest w Polsce, z rodzimych skał wulkanicznych.

Eco resins

materiały do produkcji kompozytów

Eco resins – Żywice epoksydowe, to jeden z najbardziej szkodliwych dla środowiska naturalnego i człowieka materiałów stosowanych w kompozytach. Zastosowanie bio-żywic pomaga ograniczyć negatywne skutki produkcji kompozytów, dzięki eliminacji metali ciężkich, substancji wysokiej toksyczności oraz zastosowanie składników pochodzenia naturalnego do utworzenia bazy.

Flex fibers

materiały do produkcji kompozytów

Flax fibers – Len zasługuje na szczególną uwagę jako prawdziwy biokompozyt. Włókno pochodzenia roślinnego posiada wyjątkowo niski ślad węglowy, ponieważ emisja CO2 związana z jego przetwórstwem, jest zrównoważona pochłanianiem gazu z atmosfery w czasie wzrostu rośliny.

Carbon Vectran

Technologie specjalne

LOOP COMPOSITES jako jedna z nielicznych firm na świecie z powodzeniem stosuje materiał kompozytowy z włóknem CARBON-VECTRAN.

Vectran jest polimerowym włóknem stosowanym m.in. do produkcji specjalistycznych lin oraz jako jedna z pięciu warstw skafandrów kosmicznych NASA.
Przez połączenie obu materiałów powstaje laminat wytrzymały na zerwanie oraz o wysokiej odporności udarowej.

Technologie specjalne

LOOP COMPOSITES
jest autorem technologii opartej
o specyficzną metodę laminowania
na “rdzeniach traconych”.

Rdzeń pozwala na uzyskanie właściwego kształtu i wprowadzenie całości do dalszych etapów produkcji. Odzyskany materiał może być ponownie uformowany i wykorzystany w procesie laminowania. Dzięki temu, do środowiska nie dostaje się odpad poprodukcyjny, a rdzeń może być wykorzystywany wielokrotnie.

Technologia rdzenia traconego

Produkcja kompozytów

Prepreg

Wysoka wytrzymałość

LOOP COMPOSITES wytwarza materiały kompozytowe, stosując szerokie, wielowymiarowe spektrum technik produkcji.

Prepreg – Materiał z włókna (węglowego bądź innego) wstępnie przesączony żywicą, aktywowaną w późniejszym etapie produkcji dzięki obecności temperatury. Prepreg pozostaje suchy do czasu laminowania, dzięki czemu może być cięty na formatki, z których powstają elementy carbonowe, np. ramy rowerowe. Wysoką zaletą prepregu w stosunku do innych materiałów, gdzie żywicę nanosi się z użyciem pędzli lub pistoletów, jest dokładny przesącz – wykonywany maszynowo z użyciem podciśnienia. Redukuje to w znacznej mierze ilość powietrza w materiale, zmniejsza zużycie żywicy oraz jej stratność. Czynniki te decydują o wysokiej wytrzymałości finalnego kompozytu i pośrednim, dodatnim wpływie na ekologię.

Zaawansowane plotery

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych ploterów do rozkroju materiału, uzyskujemy duże tempo pracy i dokładność tworzonych formatek.

Stół do rozkroju pozwala na bieżącą, ciągłą pracę w tym wycinanie wielu elementów w krótkim czasie, a jego oprogramowanie pozwala na optymalizację powstającego odpadu nawet do 10%. Dzięki wykrawaniu stołowemu uzyskuje się stuprocentową powtarzalność kształtu formatek, co wpływa na ich powtarzalność, a ostatecznie na własności i wagi uzyskanych modeli.

Cięcie

Laminowanie ręczne

Wieloletnie doświadczenie

Tworzone przez nas produkty cechują się wyjątkową dokładnością, jak i idącą za nią estetyką wykonania.

Prepregi układane są w formach przez specjalistów w dziedzinie laminowania. Odpowiednie rozłożenie materiału, dokładność tzw „złożenia”, a w rezultacie ostateczna jakość produktu zależy dużej mierze od osoby pracującej z materiałem laminowanym. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie z konstrukcjami pracującymi pod bardzo dużymi obciążeniami. 

Ekstremalne obciążenie

Autoklaw – Technologia zamkniętego zbiornika, w którym umieszczony jest materiał.

 Dzięki obecności podwyższonej temperatury i ciśnienia, następuje sklejanie oraz dokładne przesączanie materiału. W konstrukcjach zaawansowanych i ekstremalnie obciążonych, jest to jedyna metoda wytworzenia kompozytu o oczekiwanych parametrach użytkowych.

Autoklaw

Lakiernia

Wysoka wytrzymałość

Dzięki posiadanemu zapleczu technologicznemu oraz doświadczonym fachowcom, finalny proces produkcji realizowany jest na najwyższym poziomie.

Wszystkie wykonywane elementy lakierujemy na miejscu. Tworzone przez nas produkty mają możliwość aplikacji kalkomanii graficznej przed jak i po etapie lakierowania. Grafikę produktu projektujemy i wykonujemy według zamówienia klienta.

Indywidualne podejście

Masz nietypowy projekt?
Pracujemy tylko na nietypowych projektach.

Skontaktuj się z nami
lub odwiedź naszą siedzibę

Adres

Loop Sp. z o.o.
Aleja 29 Listopada 130
31-406 Kraków
NIP: 6772376808