NAPRAWY KOMPOZYTÓW

Naprawy kompozytów.

Włókna węglowe znajdują coraz szersze zastosowanie, a wraz z ich popularnością, rośnie dostępność produktów zbudowanych z kompozytów. Materiały te początkowo związane wyłącznie z najwyższymi technologiami, stopniowo przenikają rynek, sprawiając, że carbon zaczyna towarzyszyć nam na co dzień. Wiele zalet tego materiału decyduje o jego praktyczności, jednakże w przypadku uszkodzeń, jego największą wadą jest potencjalna trudność naprawy. W przeciwieństwie do metali lub tworzyw termoplastycznych, które można poddać np. spawaniu  proces regeneracji jest dużo bardziej skomplikowany i wymaga zaplecza technologicznego na wysokim poziomie.

Elementy carbonowe nadal pozostają składową najbardziej zaawansowanych konstrukcji, również tych poddawanych ekstremalnym obciążeniom oraz bardzo drogich, gdzie wydłużenie cyklu życia produktu  odbywa się z niemałą korzyścią dla użytkownika. Duże znaczenie ma również aspekt ekologiczny. Zezłomowane metale oraz plastiki, łatwo poddają się procesowi recyklingu, chociażby poprzez przetopienie. W przypadku carbonu, odzysk samego włókna nie przynosi rezultatów o znaczeniu ekonomicznym, natomiast sama żywica, również po utrwaleniu, pozostaje toksyczna dla środowiska. Dlatego możliwości naprawy carbonu pozostają usługą o tyle złożoną co poszukiwaną oraz bardzo istotną dla ochrony przyrody i racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

LOOP COMPOSITES jako grupa ekspertów w dziedzinie projektowania i wytwarzania materiałów kompozytowych, oferuje również swoim klientom bogate doświadczenie i możliwości w zakresie wykonywania napraw produktów na bazie, lub z częściowym udziałem carbonu.

naprawy kompozytow (2)

Posiadane zaplecze technologiczne oraz wielopłaszczyznowe know-how, pozwala nie tylko na naprawę uszkodzeń samego kompozytu, ale również innych materiałów stanowiących konstrukcję konkretnego produktu. Podobnie w zakresie wdrażania odpowiednich rozwiązań, doskonała znajomość specyfiki obciążeń, oraz ich przewidywania w profilaktyce uszkodzeń, pozwala nam na opracowanie indywidualnego rozwiązania dla różnorodnych i skomplikowanych problemów naprawczych.

Całemu procesowi regeneracji lub rekonstrukcji sprzyja fakt, że nasza firma projektuje i wytwarza od podstaw produkty najwyższej jakości, w szczególności narażone na poddanie ekstremalnym obciążeniom, przy zachowaniu niskiej wagi oraz wysokiej sztywności.

Indywidualne podejście

Masz nietypowy projekt?
Pracujemy tylko na nietypowych projektach.

Skontaktuj się z nami
lub odwiedź naszą siedzibę

Adres

Loop Sp. z o.o.
Aleja 29 Listopada 130
31-406 Kraków
NIP: 6772376808