PROJEKTOWANIE CAD_CAM

Projektowanie 

Projektowanie jest kluczowym procesem w naszej działalności. Działamy na zasadzie ciągłej tuby rozwojowej, nieustannie poszukując nowych ścieżek dla tworzonych rozwiązań, generując innowacje oraz udoskonalając produkty obecne już na rynku. Wspieramy się rozwiniętym środowiskiem modelowania, które pozwala na osiągnięcie zaplanowanych wyników i zabezpieczenie wartości dostarczanych dla klientów. Skutecznie łączymy obszar koncepcyjny (założenia konstrukcji, szkice, design) z finalnym produktem. Przestrzeń wirtualna towarzyszy wytwarzanym przez nas elementom niemal cały czas, ponieważ również w etapie prototypowania oraz testów, informacja zwrotna pozwala na wprowadzenie zmiennych do modeli cyfrowych i ich finalne ulepszenie.

CAD

Celem metodologii CAD, jest cyfrowe modelowanie geometryczne, mające za zadanie opracowanie zapisu konstrukcji wyrobu pod względem dynamicznym, geometrycznym, a niekiedy również materiałowym. Jest to absolutne „must have” współczesnej inżynierii, zawierając w sobie: modelowanie cyfrowe, wykonywanie dokumentacji rysunkowej z modeli cyfrowych, kreślenie, opracowywanie i zarządzanie bazami danych, symulację, wizualizację i animację.

Pozwala to na skrócenie czasu wytwarzania, przewidzenie potencjalnych kolizji i w ostatecznym rozrachunku oszczędność zasobów takich jak czas, środki finansowe czy energia.

projektowanie CAD

MES materiałów kompozytowych

Jako jedni z nielicznych na rynku usług w Polsce, z powodzeniem stosujemy metodę elementów skończonych do obliczania parametrów kompozytów. Specyfika tego typu tworzyw wymaga dużego doświadczenia, ponieważ poziom skomplikowania konstrukcji utrudnia przetwarzanie danych i szybkie wypracowanie odpowiednich efektów. Nasza firma zajmując się tą problematyką od początku swojego istnienia, ugruntowała swoją pozycję jako doświadczonego partnera w obszarze MES, zdobywając kluczowe kompetencje i umiejętności. Dzięki zdobytej wiedzy, zapewniamy naszym klientom skrócenie czasu realizacji zleceń oraz wysoką skuteczność w realizacji założeń.  

 PROTOTYPOWANIE

Dla klientów biznesowych planujących duże wdrożenia (serie produktów, uzbrojenie linii produkcyjnej) proponujemy rozwiązania oparte o tworzenie prototypów. Jednostkowo wyższe koszty, niż w jakiejkolwiek innej metodzie sprawdzającej założenia, zapewniają stworzenie możliwości dokładnego oglądu planowanych produktów i fizycznie sprawdzić ich właściwości. Zbudowana w ten sposób i potwierdzona dokumentacja, zabezpiecza produkcję seryjną chroniąc klienta przed drastycznymi kosztami usuwania nietrafionych rozwiązań z rynku. Pewność uzyskana poprzez ocenę prototypu, niejednokrotnie stała się nie tylko gwarantem bezpieczeństwa wdrożenia, ale również ostatecznym zabezpieczeniem kondycji finansowej firmy.

DRUK 3D

Jednym z elementów wchodzących w skład prototypowania, jest druk przestrzenny. Wiele rozwiązań niewymagających ostatecznego sprawdzenia w fazie testów, może zadowolić się drukiem 3D, którego wprowadzenie do fazy rozwoju produktu niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. W pierwszym rzędzie, weryfikowane są założenia designerskie odnośnie wyglądu. Rozmieszczenie elementów montażowych pozwala na instalację całości i wstępną weryfikację działania modelu. Elementy wykonane na drukarce można integrować z istniejącymi częściami seryjnymi, budując w ten sposób i wizualizując oczekiwane produkty złożone z wielu komponentów. W wyjątkowych przypadkach, dzięki zastosowaniu wysoko udarowych filamentów (włókien dla drukarek), a czasem dodatkowym zbrojeniom, możliwe jest wstępne fizyczne przetestowanie przyszłego produktu.

SKANOWANIE 3D ORAZ INŻYNIERIA ODWROTNA

Zaspokajamy potrzeby naszych klientów również w środowisku odwrotnym od klasycznego przebiegu projektowego. Zdarza się bowiem, że posiadamy element fizyczny, natomiast z różnych przyczyn nie mamy dostępu do dokumentacji. Bywa tak np. kiedy produkt od dawna nie jest wytwarzany, natomiast pozostaje w obiegu rynkowym wraz z rosnącym na niego popytem. Inżynieria odwrotna ułatwiła również pracę w relacji designer-konstruktor. Również w przypadku projektowania od podstaw, elementy nadwozia, kokpity, owiewki, mogą być tworzone przy udziale masy plastycznej (np. glina) w typowym procesie kreatywnym, a dopiero w dalszym ciągu zostają odwzorowane w środowisku wirtualnym. Skanowanie ręcznie wytworzonych modeli, pozwala na utworzenie chmury punktów – taka informacja stanowi pole do dalszych działań już po stronie procesów cyfrowych. 

 

Indywidualne podejście

Masz nietypowy projekt?
Pracujemy tylko na nietypowych projektach.

Skontaktuj się z nami
lub odwiedź naszą siedzibę

Adres

Loop Sp. z o.o.
Aleja 29 Listopada 130
31-406 Kraków
NIP: 6772376808